Objavljeno: Pon, lip. 25th, 2018

AK Sv. Marko na Pojedinačnom prvenstvo Hrvatske u atletici

Atletski klub Sveti Marko predstavljali su Nora Vuković i Duje Čondić kojima je ovo bio prvi nastup na državnom prvenstvu

• MP
  • Tekst i foto AK Sv. Marko

U Varaždinu, na stadionu Sloboda, 23.-24. lipnja održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe kadete i mlađe kadetkinje, te kadete i kadetkinje. Ovo natjecanje je bilo najbrojnije do sada 42 kluba sa preko 550 natjecatelja. Atletski klub Sveti Marko predstavljali su Nora Vuković i Duje Čondić kojima je ovo bio prvi nastup na državnom prvenstvu. Duje Čondić u konkurenciji mlađih kadeta nastupio je u utrci na 60 metara, te zauzeo 13. mjesto među 36 trkača.  U skoku u dalj Duje je oborio osobni rekord i izborio finale i na kraju zauzeo odlično 7. mjesto u konkurenciji 25 mladih atletičara. Treba naglasiti da je Duje tek prva godina mlađih kadeta i da će tek sljedeće godine pokazati koliko zapravo vrijedi. Nora Vuković u skoku u dalj u konkurenciji 44 mlade atletičarke zauzela je odlično 12. mjesto, a u utrci na 200 metara među 64 atletičarke zauzela je 24. mjesto.