Objavljeno: Sat, Feb 4th, 2017

Futsal: Sjajna pobjeda Makarana! Novo Vrijeme Apfel – Futsal Dinamo 7:5!

Bila je ovo prva utakmica proljetnog dijela prvenstva, koja je u potpunosti opravdala epitet derbija. Osredkar i Bajrušović predvodili su do velike pobjede kojom je Novo Vrijeme zasjelo na 2.mjesto ligaške ljestvice

U fantastičnoj utakmici pred prepunim tribinama gradske sportske dvorane u Makarskoj, Novo Vrijeme je slavilo protiv Futsal Dinama rezultatom 7:5! Bila je ovo prva utakmica proljetnog dijela prvenstva, koja je u potpunosti opravdala epitet derbija. Gosti su triput vodili, no kada je domaćin u nastavku prvi put poveo, vodstvo do kraja nije ispuštao.
Gosti su poveli u 10.minuti kada Grbeša s 11 metara sjajno pogađa rašlje nemoćnog Baškovića za 0:1! Domaći su uzvratili 3 minute kasnije, kada Bajrušović klizećim startom presijeca dodavanje Penave i šalje loptu u gol. U 17.minuti gosti dolaze do novog vodstva, kada Ziberi iz okreta s 8-9 metara zabija za 1:2! Na odmor se ipak otišlo u rezultatskom egalu, nakon što je Osredkar s 11-12 metara špicem zabio po podu pored vratara Škorića koji je u ovoj situaciji trebao bolje reagirati. Na odmor se tako otišlo s izjednačenim rezultatom, uz dojam da su gosti ipak imali više od igre.

U nastavku gosti golom Penave dolaze do novog vodstva, no onda Makarani preuzimaju stvari u svoje ruke. Andrijašević je lijepo prošao po lijevoj strani i uputio udarac prema golu gostiju koji na gol-liniji potvrđuje Eduardo za 3:3! Makarska publika burno je pozdravila premijerni zgoditak brazilskog pojačanja, a 3 minute kasnije Bajrušović svojim novim zgoditkom donosi prvo vodstvo domaćinu. U 31.minuti Grbeša je osvojio loptu na centru, izišao s desne strane sam pred Baškovića, te iz drugog pokušaja zabija za novo izjednačenje, 4:4! U 35.minuti Makarani su slomili otpor gostiju. Najprije je Musinov odmjerenim udarcem zabio za 5:4, da bi nedugo zatim Kazazić iz akumulacije doveo domaćina na prag pobjede. Gosti tada prelaze na igru s golmanom-igračem (Capar), a to koristi Osredkar i u 39.minuti na dodavanje Musinova zabija za nedostižnih 7:4! Do kraja je Kanjuh tek ublažio poraz lijepim udarcem izvana za konačnih 7:5!

Makarani su tako euforično ušli u proljetni dio sezone, te je ova pobjeda sjajna najava za slijedeće kolo kada Makarani igraju još jedan veliki derbi. Momčad Tea Strunje gostuje na splitskim Gripama kod Split Tommyja, te očekujemo još jednu odličnu utakmicu pred punim tribinama. Futsal Dinamo je pak upisao treći ovosezonski poraz, a povratak na pobjednički kolosjek tražit će u slijedećem kolu kada ih očekuje gradski derbi s Alumnusom.

NOVO VRIJEME – FUTSAL DINAMO 7:5 (2:2)

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Ivan Buljan, Antonio Milunović, Igor Osredkar, Nejc Hozjan, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Toni Pašalić, Marin Musinov, Farias de Souza Eduardo, Vlado Andrijašević, Sven Horvath, Lovre Tomaš, trener: Teo Strunje

FUTSAL DINAMO: Goran Škorić, Matija Capar, Matija Đulvat, Diuglas Reed, Sadat Ziberi, Matej Horvat, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Davor Kanjuh, Mihovil Prgomet, Vedran Matošević, Ivan Herceg, Hrvoje Penava, Danijel Bešlić, trener: Mićo Martić

STRIJELCI: 0:1 Grbeša (10′), 1:1 Bajrušović (13′), 1:2 Ziberi (17′), 2:2 Osredkar (20′), 2:3 Penava (23′), 3:3 Eduardo (26′), 4:3 Bajrušović (29′), 4:4 Grbeša (31′), 5:4 Musinov (35′), 6:4 Kazazić (35′), 7:4 Osredkar (39′), 7:5 Kanjuh (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 8 (4+4); Futsal Dinamo 10 (4+6)

ŽUTI KARTONI: Bajrušović (29′) – NOVO VRIJEME
Matošević (29′), Ziberi (33′), Capar (37′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Igor Osredkar (NOVO VRIJEME)

Prvi sudac: Josip Dujmić
Drugi sudac: Sendi Soldatić
Treći sudac: Miloslav Šimac
Četvrti sudac: Stipe Divić
Delegat: Marinko Tadić-Šutra

Pred početak utakmice Mijo Pašalić, direktor MNK Novo Vrijeme Apfel, uručio je poklone Ivi Vujčić (odbojka) i Ivanu Šariću (veslanje) – najboljim sportašima 2016. u Makarskoj po izboru Zajednice športskih udruga