Objavljeno: Pon, lis. 29th, 2018

Judo: Održan Kup Makarske 2018. – memorijalni turnir ” Tajmir Nola “

Sedmo izdanje turnira bilo je jedno od najkvalitetnijih i najbrojnijih turnira ove godine u Hrvatskoj

  • MP
  • Tekst i foto JKB

U subotu, 27. listopada, je u organizaciji Judo kluba Biokovo, u Gradskoj sportskoj dvorani u Makarskoj, održan međunarodni judo turnir Kup Makarske 2018. – 7. memorijalni  turnir  ” Tajmir Nola “. Na turniru je sudjelovalo 489 judaša, iz 31 kluba, iz 4 država: Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Ukrajine. Sedmo izdanje turnira bilo je jedno od najkvalitetnijih i najbrojnijih turnira ove godine u Hrvatskoj, a turnir se već šestu  godinu zaredom boduje i za Hrvatski judo super kup. Nakon devet sati uzbudljivih borbi podijeljene su nagrade za najbolje ekipe i pojedince.

Ukupan poredak klubova:
  1. JK Hercegovac Mostar
  2. JK Pujanke Split
  3. JK Kaštela
  4. JK Braća Lukač Sarajevo
  5. JK Biokovo Makarska
Najuspješniji klubovi po uzrasnim kategorijama:
  • U10 – JK Braća Lukač ( Muški ), JK Hercegovac Mostar ( Ženske )
  • U12 –  JK Braća Lukač ( Muški ), JK Hercegovac Mostar ( Ženske )
  • U14 – JK Hercegovac Mostar ( Muški ), JK Zadar ( Ženske )
  • U16 – JK Ura Nage Dubrovnik ( Muški ), JK Pujanke ( Ženske )
  • U18 – JK Župa Dubrovačka ( Muški ), JK  Kaštela ( Ženske )
Pojedinačne nagrade za najbolje natjecatelje po uzrasnim kategorijama:
  • U10 – Mihajlo Ćulum ( JK Banja Luka ), Valentina Živković ( JK Pujanke )
  • U12 – Mario Novak ( JK Hercegovac ), Laura Barišić ( JK Solin )
  • U14 – Donat Martinović ( JK Zadar ), Šejla Škaljić ( JK Ura Nage )
  • U16 – Filip Stjepčević ( JK Tivat  ), Josipa Kovač ( JK Dalmacijacement )
  • U18 – Aldin Rustempašić ( JK Braća Lukač ), Tamara Maroš ( JK Vitez )
Iz JK Biokovo su nastupila 48 judaša, koji su osvojili 23 medalje, od toga 3 zlatne, 4 srebrne i 16 brončanih. 
  1. mjesto su osvojili: David Vela, Dea Radomiljac i Magdalena Čobrnić.
  2. mjesto su osvojili: Iva Borić, Matea Šimić, Roza Topić i Ivan Ćorluka.
  3. mjesto su osvojili:Matija Granić (2X), Paola Petričević (2X), Matteo Rio Araujo, Roko Puharić, Adrian Jakir, Sandro Rio Araujo, Iva Perić, Bariša Talijančić, Mara Ševelj, Dea Radomiljac, Laura Vekić i Gita Vodanović.

Osim njih još su nastupili: Roko Katavić, Enzo Sisarić, Tin Šalinović, Korina Perić, Jure Nizić, Luka Milić, Ante Šimić, Iva Sokol, Iva Ćorluka, Luka Ćorluka, Karlo Češljar, Duje Džaja, Marta Vodanović, Lucija Vela, Patricija Vekić, Korina Perić, Boris Bajlo, Julijan Talijančić, Branko Vela, Tea Džalto, Paula Rozić, Antonio Vuinac, Tin Šalinović, Tin Sumić, Ivano Mudnić-Pulje, Marko Šehić, Patrik Lulić, Karlo Tolj, Igor Andrijašević, Mia Begović i Marčelina Erceg.

Komentari

komentara