Objavljeno: Mon, Oct 30th, 2017

Održan međunarodni judo turnir Kup Makarske 2017. – 6. memorijalni turnir “Tajmir Nola”

• MP
  • Tekst i foto JKB

U subotu je u organizaciji Judo kluba Biokovo, u Gradskoj sportskoj dvorani u Makarskoj, održan međunarodni judo turnir Kup Makarske 2017. – 6. memorijalni  turnir  ” Tajmir Nola “. Na turniru je sudjelovalo 505 judaša, iz 33 kluba, iz 8 država: Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Albanije, Kosova, Češke, Belgije i Ukrajine. Šesto izdanje turnira bilo je jedno od najkvalitetnijih i najbrojnijih turnira ove godine u Hrvatskoj, a turnir se već petu  godinu zaredom boduje i za Hrvatski judo super kup. Posebnost ovogodišnjeg turnira je i sam datum održavanja, budući da se 28.10. svake godine obilježava kao Svjetski dan juda. Naime na taj datum je rođen 1860. godine Jigoro Kano, utemeljitelj juda.Nakon osam sati uzbudljivih borbi podijeljene su nagrade za najbolje ekipe i pojedince.

Najuspješniji klubovi po uzrasnim kategorijama:

• U10 – JK Pujanke Split ( Muški ), JK Biokovo Makarska ( Ženske )
  • U12 – JK Hercegovac Mostar ( Muški ), JK Biokovo Makarska ( Ženske )
  • U14 – JK  Pujanke ( Muški ), JK Pujanke Split ( Ženske )
  • U16 – JK Ura Nage Dubrovnik ( Muški ), JK Pujanke ( Ženske )
  • U18 – JK Ura Nage Dubrovnik ( Muški ), JK  Kaštela ( Ženske )
  • Pojedinačne nagrade za najbolje natjecatelje po uzrasnim kategorijama:
  • U10 – Roko Rozga ( JK Kaštela ), Gabriel Raić ( JK Hercegovac )
  • U12 – Luka Suvajac ( JK Soko – M ), Lana Čović Stanić ( JK Hercegovac )
  • U14 – Stefan Milojević ( JK Leotar ), Petra Đurković ( JK Konavle )
  • U16 – Marko Ančić ( AJK Student  ), Karla Kulić ( JK Pujanke )
  • U18 – Srđan Ajvaz ( JK Neretva ), Jelena Brešković ( JK Kaštela )

Iz JK Biokovo su nastupila 34 judaša, koji su osvojili 26 medalja, od toga 5 zlatnih, 11 srebrnih i 10 brončanih.

1. mjesto su osvojili: David Vela (2X), Roza Topić (2X) i Leo Kurtović.
  2. mjesto su osvojili: Iva Sokol (2X), Iva Borić (2X), Mia Beus, Lucija Bilas, Sara Bolanča, Berta Kapović, Nina Katavić, Antea Marijančević i Antonio Vuinac.
  3. mjesto su osvojili:Matija Granić (2X), Vlatka Hrkać, Berta Kapović, Leo Kurtović, Paola Petričević, Matija Tarčuki, Lucija Tomašević, Sara Bolanča i Petra Prlac.

Osim njih još su nastupili: Adrian Jakir, Matea Šimić, Roko Katavić, Enzo Sisarić, Duje Puharić, Tin Šalinović, Korina Perić, Iva Perić, Roko Puharić, Tonka Sisarić, Bruno Cvitanović, Antea Kapetanović, Dea Radomiljac i Jure Nizić.

Sedam medalja za Judo klub Makarska 1968

Na međunarodnom Judo turniru ” Tajmir Nola nastupili su i judaši JK Makarska 1968.

• JK Makarska 1968

Borci Dina Kurdić, Marta Mihaljević, Mija Kuran, Kristijan Bradarić, Lorena Mihaljević, Branimir Velebit, Borna Kurdić i Zina Kurdić  osvojili su sedam medalja. Zlatno odličje zasluženo je pripalo Miji Kuran, srebrne medalje osvojili su Marta Mihaljević i Borna Kurdić, dok su brončane medalje izborili Dina Kurdić, Lorena Mihaljević, Branimir Velebit i Zina Kurdić.